Auschwitz-Memento
  • A
  • A+
  • A
Auschwitz-Memento

Jan Stec wspomina kresowe dzieciństwo i działalność ukraińskich nacjonalistów

11 lipca 2024

W sierpniu 2009 roku do granic Polski zbliżyła się grupa kolarska, która zorganizowała rajd „Europejskimi śladami Stepana Bandery”. Jednym z etapów ich podróży po Europie miał być były obóz Auschwitz – Birkenau. Radny Włodzimierz Paluch zapytał prezydenta miasta Oświęcim Janusza Marszałka co on na to i jak zamierza zareagować, gdyby ci dotarli do Miejsca Pamięci.

Stowarzyszanie Auschwitz Memento z kolei zdziwiło, że w Oświęcimiu mieszka tak wielu ludzi, którzy przeżyli „Rzeź wołyńską” i pamiętają tamte czasy. Oczywiście ruszyliśmy z kamerą, by nagrywać świadków historii.

Dziś prezentujemy postać Jana Steca.

Podobają ci się prezentowane przez nas historie? Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas! Jak? – Postaw nam wirtualną kawę: buycoffee.to/stowarzyszenieauschwitzmemento – Zostań patronem na PATRIONITE! – https://patronite.pl/opowiedzimoauschwitz – Możesz przelać niewielki datek na cele statutowe stowarzyszenia na konto naszej organizacji: 13 1020 2384 0000 9102 0694 6778 – kliknij przycisk „wesprzyj” – kliknij przycis „wesprzyj” Gwarantujemy, że nie będą to stracone pieniądze. Wspierasz grupę osób, która rozumie misję prezentowania bohaterów, którzy mieli niełatwe życie przez to, że trafili do wojennego piekła. Dziś kolejna opowieść!