Auschwitz-Memento
  • A
  • A+
  • A
Auschwitz-Memento

Historia#48 Miłość, wojna, śmierć. Opowieść o Tadeuszu Osińskim oraz Jadwidze z Grabczaków Osińskiej

17 maja 2024

Dzisiaj opowieść 48 pod tytułem „Miłość, wojna, śmierć”. To opowieść o Tadeuszu Osińskim, więźniu niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz oznaczonym numerem 23089 oraz jego żonie, Jadwidze z Grabczaków Osińskiej, więźniarce Auschwitz II Birkenau, oznaczonej numerem 30675. To opowieść o miłości i bezgranicznym poświęceniu.
O lęku matki o los własnych dzieci, ale także o przywracaniu pamięci, wykuwaniu tej pamięci ze strzępów informacji, trosce o to, by po zapomnianych bohaterach pozostał ślad.

Podobają ci się nasze opowieści? Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas! Jak? – Postaw nam wirtualną kawę: buycoffee.to/stowarzyszenieauschwitzmemento – Zostań patronem na PATRIONITE! – https://patronite.pl/opowiedzimoauschwitz – Możesz przelać niewielki datek na cele statutowe stowarzyszenia na konto naszej organizacji: 13 1020 2384 0000 9102 0694 6778 – kliknij przycisk „wesprzyj” Gwarantujemy, że nie będą to stracone pieniądze. Wspierasz grupę osób, która rozumie misję prezentowania bohaterów, którzy mieli niełatwe życie przez to, że trafili do wojennego piekła